„NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU” – DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU” – DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU

Data publikacji 20.06.2018

Łomżyńscy policjanci przeprowadzili=działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym ich celem jest ograniczanie liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Policjanci apelują jednocześnie do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze i ostrożność. Chwila nieuwagi czy lekceważenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, mogą skończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Wczoraj łomżyńscy policjanci prowadzili wzmożone działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tych grup uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas pełnionej służby zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Okazało się, że 14 osób, zlekceważyło zasady bezpieczeństwa i przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a kolejne 2 weszło na jezdnię na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali też do kontroli drogowej czterech rowerzystów, którzy przejeżdżali swoim jednośladem przez przejście dla pieszych.

Funkcjonariusze przypominają, że lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno przez kierowców, jak i pozostałe grupy uczestników ruchu drogowego, skończyć się może poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.