Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

41 FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2018 - ZAKOŃCZONY

Data publikacji 25.05.2018

Wczoraj w Łomży zakończył się tegoroczny 41 Wojewódzki Turniej BRD dla szkół podstawowych. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Olszynach. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Polski Związek Motorowy, natomiast partnerami przedsięwzięcia: Policja, WORD w Łomży, Wydział Edukacji UM w Łomży i Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży. Niniejsza inicjatywa wpisuje się także w projekt Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj w miasteczku rowerowym na Skate Parku w Łomży odbył się 41 Finał Wojewódzki Turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych, w którym udział wzięło 17 czteroosobowych drużyn z terenu całego województwa podlaskiego. Uczniowie musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia związane m.in.  z przepisami ruchu drogowego oraz wykazać się w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecim etapem było pokonanie rowerowego toru przeszkód ustawionego w miasteczku ruchu drogowego, gdzie zawodnicy łączyli teorię z praktyką, demonstrując swoje umiejętności jazdy jednośladem.

Do 41 Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych i  Gimnazjów zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszynach. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej, zaś na trzecim - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a reprezentantom województwa podlaskiego w kategorii szkół podstawowych życzymy powodzenia w rywalizacji ogólnokrajowej.