Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – dowiedz się więcej na temat tego policyjnego narzędzia

Data publikacji 15.05.2018

Czego obawiają się mieszkańcy w Twojej okolicy? Jakie zagrożenia są najbardziej uciążliwe dla Ciebie? Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - sprawdź i podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Policjanci zapraszają na spotkania informacyjne, gdzie opowiedzą o funkcjonowaniu tej interaktywnej platformy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki aplikacji Internauci mogą dokładnie wskazać co jest problemem w danym rejonie oraz przekazać policjantom informacje na temat występujących tam uciążliwości. Obsługa Mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Informacje wykorzystywane w Mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach. W pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Za pomocą interaktywnej strony obywatele mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Następnie policjanci weryfikują te sygnały. Jeśli informacje są potwierdzone – podejmują działania zmierzające do likwidacji wskazanych zagrożeń.

Aby przybliżyć i ułatwić skorzystanie z Mapy osobom, które na co dzień nie mają dostępu do Internetu, w najbliższych dniach zorganizowane zostaną policyjne punkty informacyjne (wykaz punktów poniżej), gdzie każdy chętny będzie mógł zapoznać się z tym narzędziem i skorzystać z podpowiedzi dzielnicowych oraz porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie.

- 19 maja 2018 roku 11:00/13:00 Łomża ul. Stary Rynek  „MOTOSERCE”,

- 19 maja 2018 roku 16:00/18:00 Konarzyce ul. Szkolna 4  Festyn rodzinny z okazji 100-lecia szkoły,

- 29 maja 2018 roku 9:00/13:00 Łomża ul. Sadowa 12 Zespół Szkół Katolickich - Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka.

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - kliknij tu