Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.05.2018

Mieszkańcy Łomży ujęli wczoraj nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 49-latek, który kierował fordem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten próbował również uciec z miejsca zdarzenia ale został zatrzymany przez policjantów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 49-latek odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj przed godziną 21.30, otrzymał informacje o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego przez grupę młodych mieszkańców miasta. Według tych osób, kierowca jechał "wężykiem" ulicą Piłsudskiego, a zgłaszający ujęli go już na ulicy Hipokratesa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy odebrane zostały kluczyki od samochodu, a o całym zajściu powiadomiono Policję. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. W momencie kiedy kierowca focusa zauważył zbliżający się radiowóz nagle zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go już po kilku minutach. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkańcówi województwa mazowieckiego zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Właściwa postawa grupy mieszkańców Łomży, a także szybka interwencja policjantów pozwoliły zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.