OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 30.04.2018

Mieszkaniec Łomży, wczoraj po południu, uniemożliwił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu kierowcy. 38-letni kierujący volkswagenem został przekazany policjantom. Okazało się, że miał około 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny łomżyńskiej komendy miejskiej Policji, wczoraj przed godziną 13:00, otrzymał informację od jednego z mieszkańców Łomży o ujęciu nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Do zatrzymania doszło w okolicach Zbójnej. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Od 38-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego około 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz zachowaniem nieodpowiedzialnego 38-latka zajmie się sąd. Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w miniony weekend. Łomżyńscy mundurowi, dzień wcześniej, również w okolicach Zbójnej, zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec Łomży. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.