Dzielnicowy ze Śniadowa czytał dzieciom - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy ze Śniadowa czytał dzieciom

Data publikacji 19.04.2018

Z okazji corocznie obchodzonego „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” w ramach działania „Dzielnicowy czyta dzieciom”, mundurowy z Posterunku Policji w Śniadowie spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami gminy, aby poczytać im baśnie jednego z pisarzy.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Śniadowie został zaproszony przez Bibliotekę Publiczną w Śniadowie do wzięcia udziału w obchodach „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci”. Policjant z ogromną przyjemnością, spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami gminy Śniadowo, aby czytać im wybrane baśnie jednego z pisarzy. Akcja miała uświadomić społeczeństwu, jak ważne w rozwoju dzieci jest poznawanie świata poprzez systematyczne czytanie książek. 

Tego typu inicjatywa doskonale wpisuje się także w program „Dzielnicowy bliżej nas”, a dzieci mają okazję poznać i porozmawiać ze swoim dzielnicowym.

Mundurowy przy tej okazji nie zapomniał o profilaktyce, radził - jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku oraz jak unikać zagrożeń. Przypomniał małym słuchaczom jak ważnym elementem ubioru są odblaski i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusz odpowiedział na mnóstwo pytań, które głównie dotyczyły pracy w Policji.