Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwej kobiecie. Kierująca skodą, została przekazana policjantom. Okazało się, że zatrzymana miała blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy, teraz za swoje niewłaściwe zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 13.30 dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od pracownicy stacji paliw o kierującej, najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zastali młodą kobietę siedzącą za kierownicą skody. Funkcjonariusze, ustalili z pracownikami stacji, że zgłosił się do nich mężczyzna i oświadczył, że jechał za skodą, której kierująca co chwilę wyjeżdżała na środek drogi. Gdy tylko pojazdy wjechał na stację, a kierująca zatrzymała auto, mężczyzna uniemożliwił jej kontynuowanie jazdy. Wyjął kluczyk ze stacyjki skody, a kierującą przekazał obsłudze stacji i poprosił o przypilnowanie do czasu przyjazdu patrolu. Od młodej kobiety było czuć silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 26-latki wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Natychmiastowa reakcja i właściwa postawa uczestników ruchu drogowego pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii. Nieodpowiedzialnej 26-latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Jej dalszym losem zajmie się sąd. 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.