Zarzut za kierowanie po pijanemu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za kierowanie po pijanemu

Data publikacji 06.04.2018

50-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło wczoraj na Rondzie Obrońców Westerplatte.

Wczoraj około godziny 12.40, dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał informację o kolizji drogowej na Rondzie Obrońców Westerplatte w Łomży. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący toyotą jadąc ul. Szosa do Mężenina, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i słup oświetleniowy, po czym przejechał przez Rondo Obrońców Westerplatte i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu zatrzymał się na ścieżce rowerowej. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, a będący w aucie pasażer został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem 50-letniego mieszkańca Łomży. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a dziś usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Policjanci wyjaśniają też okoliczności kolizji do której doszło po godzinie 17.00 na drodze relacji Baliki - Jurki. Mundurowi powiadomieni zostali o stojącej częściowo na jezdni i poboczu hondzie. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący autem zjechał na prawe pobocze, uderzył w znak drogowy i zawisł podwoziem na skarpie. Na miejscu funkcjonariusze zastali 56-letniego mężczyznę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie. I tą sprawą zajmie się teraz sąd.