Podsumowanie akcji Znicz (31.10 - 04.11.2012) - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji Znicz (31.10 - 04.11.2012)

Data publikacji 05.11.2012

Podczas zakończonej już tegorocznej akcji „Znicz” łomżyńscy policjanci zatrzymali sześciu pijanych kierowców. W tym czasie na terenie działalności Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 2 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne.

W minioną środę łomżyńscy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego miasta i powiatu akcję „Znicz”. Trwała ona przez cztery kolejne dni. W tym czasie doszło do 2 wypadków drogowych, w rezultacie których 4 osoby zostały ranne.

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w miniony czwartek około godziny 09:00 w pobliżu miejscowości Zbójna. (Pisaliśmy o tym w artykule z 02.11.2012 – „Opel uderzył w drzewo”).

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Dzień Zadusznych około godziny 15:00 w Łomży na ul. Al. Legionów. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący Toyotą jadąc prawym pasem, podjął manewr ominięcia auta, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Następnie potrącił znajdującego się na przejściu 42-letniego mężczyznę. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Kierujący Toyotą był trzeźwy. Okoliczności zaistniałego zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Podczas trwania akcji „Znicz 2012”, policjanci widoczni byli na głównych traktach komunikacyjnych Łomży i powiatu łomżyńskiego jak też w okolicach miejskich nekropolii. Niestety także i tym razem, w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu. Mundurowi z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali 6 kierowców pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni mieszkaniec miasta. Badania wykazały, że prowadził autem mając około 2,5 promili alkoholu w organizmie.

Podczas przedłużonego weekendu, na drogach doszło do 14 drobnych kolizji drogowych.