Jechał za szybko – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.03.2018

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu toyotą, który w miejscowości Zaruzie – DK 61 przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h. Mieszkańcy tej miejscowości już wielokrotnie wskazywali miejsce to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W odpowiedzi na te zgłoszenia policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj około godziny 18:00 policjanci ruchu drogowego podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 61, w miejscowości Zaruzie (gm. Miastkowo) zatrzymali 68-letniego kierowcę toyoty, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy tej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają tylko informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.