UWAGA! ŁOŚ NA DRODZE! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! ŁOŚ NA DRODZE!

Data publikacji 22.03.2018

Wieczorem na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Podgórzem a Wygodą, na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy wbiegł łoś. W wyniku kolizji zniszczony został przód auta. To kolejne tego typu zdarzenie w tym miejscu w ostatnim czasie. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

Wczoraj wieczorem dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia, do którego doszło na drodze krajowej nr 63, pomiędzy Podgórzem a Wygodą. W wyniku zderzenia zniszczona została przednia część samochodu osobowego marki dacia. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.  Kilka dni wcześniej, na tym odcinku drogi doszło do podobnej kolizji. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę.

Dzikie zwierzęta z powodu sezonowych migracji, przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajny ostrożność. Samochód osobowy w zderzeniu z potężnym łosiem, zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończą się nawet śmiercią.

Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”, dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Może też sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.