"Pijany" weekend i bardzo "Trzeźwy poranek" - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pijany" weekend i bardzo "Trzeźwy poranek"

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w ramach przeprowadzonych dziś rano działań pod nazwą „Trzeźwy poranek”, przebadali pod kątem trzeźwości 307 kierowców. Podczas tej akcji nie ujawniono żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Niestety, w miniony weekend było inaczej.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących „po alkoholu”, dziś rano funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Kontrole trzeźwości odbywały się na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Meblowej w Łomży. Przebadano 307 osób. Funkcjonariusze nie ujawnili kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Niestety w miniony weekend funkcjonariusze łomżyńskiej komendy zatrzymali aż trzy osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W piątkowe popołudnie takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 54 – letni kierowca volkswagena. Mężczyzna zatrzymany był do kontroli drogowej w Wygodzie i „wydmuchał” prawie 1,3 promila. Również 27 – letni kierowca meredesa, mieszkaniec powiatu kolneńskiego zlekceważył przepisy. Młody człowiek został zatrzymany w sobotę przez mundurowych z Nowogrodu. Okazało się, że mężczyzna nie tylko zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, ale i w trakcie obowiązującego go zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w tym przypadku prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przerwali też dalszą jazdę, zatrzymanemu w niedzielę tuż przez godziną 5 rano kierowy skody. 24 – letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego usiadł za kierownicę auta mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawą każdego z tych kierowców zajmie się teraz sąd.

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od blisko trzech lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.