Zatrzymani za kradzież i narkotyki - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież i narkotyki

Data publikacji 02.10.2012

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nastoletnich sprawców kradzieży oraz 20-latka, u którego w domu zabezpieczyli blisko 18 gramów marihuany i krzak konopi indyjskiej. Teraz postępowaniem całej czwórki zajmie się sąd.

Dziś rano policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży zapukali do domu 20-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Piątnica. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna może hodować tam konopie indyjskie. Funkcjonariusze się nie pomylili. W mieszkaniu zabezpieczyli uprawiany w doniczce krzak tej rośliny. Dodatkowo mundurowi znaleźli sprzęt do ważenia gotowego narkotyku i puste torebki foliowe oraz jedną, w której było blisko 18 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania i uprawiania środków odurzających. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Ponadto, wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 14-latka i dwóch 15-latków podejrzewanych o kradzież. Do zdarzenia doszło pod koniec września bieżącego roku w Łomży. Wtedy to nastolatkowie wykorzystując nieuwagę swojego kolegi, u którego byli akurat z wizytą, zabrali 900 złotych, złoty pierścionek i bawełnianą koszulkę. Wszyscy przyznali się do popełnionego czynu, a skradzione rzeczy wróciły do właściciela. Dodatkowo okazało się, że najmłodszy z nich wcześniej kilkunastokrotnie posiadał marihuanę o łącznej wadze ponad 8 gramów. Teraz postępowaniem całej trójki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.