Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu” – podsumowanie działań łomżyńskiej „drogówki”

Data publikacji 15.03.2018

Łomżyńscy policjanci podsumowują dwudniowe działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem tej akcji było ograniczanie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują jednocześnie do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę na drodze i ostrożność.

Łomżyńscy policjanci, przez dwa ostatnie dni, od wczesnych godzin porannych prowadzili wzmożone działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas pełnionej służby zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Okazało się, że aż 35 osób, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa i przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Mundurowi zatrzymali także do kontroli drogowej sześciu kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze. Zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno przez jedną, jak i drugą grupę uczestników ruchu drogowego, skończyć się może poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

Dodatkowo, policjanci przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych. Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych ze względu na panujące często trudne warunki drogowe – opady atmosferyczne, mgły. Elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze. Mundurowi zachęcają do noszenia odblasków także na terenie miasta. Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych, co podnosi dodatkowo jego bezpieczeństwo. Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, tego rodzaju działania będą kontynuowane.