Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży

Komendę Miejską Policji w Łomży odwiedziła młodzież klas policyjnych z łomżyńskiej „Budowlanki”. W ramach "Dnia Otwartego" młodzi ludzie mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania i dowiedzieć się jak wygląda praca funkcjonariuszy łomżyńskiej jednostki.

Uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży, w ramach Dnia Otwartego, odwiedzili dziś łomżyńską komendę. Mieli okazję zobaczyć jak na co dzień pracują łomżyńscy policjanci. Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek, potem policjanci przedstawili zadania i specyfikę służby dyżurnych na stanowisku kierowania. Po przejściu na plac wewnętrzny młodzi słuchacze mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie  z policyjnym psem służbowym oraz jego opiekunem. Policjant - przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba z czworonożnym partnerem. Zaprezentował także krótki pokaz posłuszeństwa.

Młodzież chętnie „zajrzała” też do walizki technika kryminalistyki, który szczegółowo wyjaśnił do czego służą przechowywane w niej zagadkowe przedmioty. Chętni mogli chociaż na chwilę wcielić się w rolę takiego policjanta i poznać podstawowe tajniki daktyloskopii. O swojej pracy opowiedziały również funkcjonariuszki Wydziału Prewencji. Niecodzienną wizytę zakończyło spotkanie z szefami łomżyńskich Policjantów. Nadkomisarz Marek Sienkiewicz - Komendant Miejski Policji i I Zastępca - podinspektor Krzysztof Sewioło, przedstawili słuchaczom strukturę organizacyjną łomżyńskiej jednostki oraz zachęcali młodych adeptów klas policyjnych do podjęcia w przyszłości służby w tej formacji. Zainteresowanych, zaproszono do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce Praca w Policji na stronie: http://www.lomza.policja.gov.pl