49-latek szukał schronienia w zimnym wraku auta - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

49-latek szukał schronienia w zimnym wraku auta

Data publikacji 26.02.2018

Dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał telefon, który pomógł uratować życie bezdomnemu mężczyźnie. Człowiek ten szukał schronienia w zimnym wraku auta.

W ubiegły piątek wieczorem łomżyńscy policjanci otrzymali informację o osobie bezdomnej, która przebywa na terenie jednej z posesji w Łomży. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Mundurowi podczas sprawdzania terenu, zauważyli stojący w pobliżu budynku niezabezpieczony wrak pojazdu, we wnętrzu którego leżał mężczyzna okryty kocem. Jak się okazało 49-latek zamierzał tam spędzić mroźną noc. Był wyziębiony oraz miał trudności z poruszaniem się, dlatego konieczne było przewiezienie go do szpitala. Dzięki sygnałowi zgłaszającego oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy i tym razem udało się uratować ludzkie życie. 

Aby przeciwdziałać przypadkom śmierci z wychłodzenia, w ramach akcji „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”, policjanci kilka razy dziennie patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W razie napotkania takich osób, mundurowi oferują pomoc. Najczęściej jest to przewiezienie do miejskiej noclegowni bądź ogrzewalni, zapewnienie pomocy medycznej i przekazanie informacji, gdzie w takich przypadkach mogą uzyskać wsparcie. Funkcjonariusze sprawdzają także sygnały przekazywane przez mieszkańców, gdy ktoś znajduje się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu lub życiu. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy dzwoniąc pod numer 112 lub 997.