O 20 km/h za szybko i prawie promil alkoholu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O 20 km/h za szybko i prawie promil alkoholu

Data publikacji 13.02.2018

65–latek stracił prawo jazdy po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h w terenie zabudowanym. Mało tego był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Za swoje zachowanie odpowiadał będzie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj tuż po godzinie 9.30, pełniąc służbę na drodze krajowej 64, w miejscowości Wizna zatrzymali audi.  Kierujący samochodem 65–latek jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 20 km/h.  Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W trakcie badania na trzeźwość wyszło  na jaw, że kierujący audi usiadł za kierownicą pomimo, iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie wskazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi podłomżyńskiej miejscowości zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.