Działania PRĘDKOŚĆ na łomżyńskich drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania PRĘDKOŚĆ na łomżyńskich drogach

Data publikacji 09.02.2018

Za główną przyczynę zdarzeń drogowych w dalszym ciągu można uznać nadmierną i niedostosowaną do warunków drogowych, jak też atmosferycznych, prędkość. Dziś od godzin rannych na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego przeprowadzane są wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Dziś, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzają na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorują między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzą także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. 

Do godzin popołudniowych funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” skontrolowali 25 pojazdów i ujawnili 12 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.