Rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze!

Data publikacji 08.02.2018

Łomżyńscy policjanci odwiedzili wczoraj milusińskich z Przedszkola Montessori „Przystań”. Mundurowi przypomnieli małym słuchaczom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i opowiedzieli o swoim zawodzie.

Wczoraj funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy spotkali się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Montessori „Przystań” w Łomży, aby opowiedzieć o swojej pracy oraz porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi, wykorzystując elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, pomagali młodym słuchaczom w zrozumieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci poprzez zabawę zwracali najmłodszym uwagę na prawidłowe zachowania pieszych. Dzieci dowiedziały się między innymi co oznaczają poszczególne znaki drogowe, a także ćwiczyły przechodzenie po pasach przez jezdnię. Zajęcia były również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Zestaw edukacyjny „Autochodzik” został zakupiony w ramach projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.