Znów próbują!!! NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znów próbują!!! NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ!!!

Data publikacji 06.02.2018

Łomżyńscy policjanci kolejny raz apelują do osób starszych o czujność i rozwagę. Wczoraj po południu w Łomży miała miejsce kolejna próba oszustwa metodą na „policjanta”. Na szczęście tym razem, dzięki rozwadze i czujności udało się pokrzyżować plany oszusta i uchronić oszczędności.

Wczoraj po południu do 57-letniego mieszkańca Łomży zadzwonił nieznajomy mężczyzna. Przedstawił się jako funkcjonariusz Policji. Powiedział swojemu rozmówcy, że w rejonie jego miejsca zamieszkania będą prowadzone czynności przez funkcjonariuszy CBA w związku z różnymi oszustwami. „Mundurowy” tłumaczył też, że oszuści posługują się fałszywymi dowodami osobistymi. Rzekomy funkcjonariusz podał nawet numer legitymacji służbowej i zaproponował sprawdzenie jego wiarygodności u dyżurnego miejscowej jednostki Policji. Na szczęście 57 - latek podszedł do tego z rozwagą i rozsądkiem…. Po prostu rozłączył się, a o zaistniałym incydencie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. W tej chwili prowadzone są czynności zmierzające do ujawnienia sprawcy. Takie zdecydowane podejście do sprawy prawdopodobnie uchroniło łomżanina przed utratą swoich oszczędności.

 

Pamiętajmy o tym, że policjanci nie rozmawiają telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach czy działaniach. Zachowajmy czujność i rozwagę. W przypadku wątpliwości należy zakończyć rozmowę telefoniczną i natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję.