NIECODZIENNE PODZIĘKOWANIA ZA INTERWENCJĘ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIECODZIENNE PODZIĘKOWANIA ZA INTERWENCJĘ

Data publikacji 23.01.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, pomogli mężczyźnie podczas ataku astmy. Za profesjonalne działanie, podziękowała policjantom żona chorego w liście skierowanym do komendanta jednostki.

Starszy sierżant Krzysztof Ostrowski i posterunkowy Kamil Sienicki, w miniony czwartek, pełnili służbę na terenie miasta Łomża. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że stojąca przy ulicy kobieta macha do nich ręką i daje im wyraźny sygnał, aby się zatrzymali. Mundurowi bezzwlocznie zareagowali. Okazało się, że przebywający obok niej mężczyzna ma problemy z oddychaniem. Jak oświadczył poszkodowany, ta nagła duszność spowodowana jest astmą. Dodał również, że ta dolegliwość nie wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej. W zwiazku z tym, mundurowi bez wahania pomogli mężczyznie w szybkim i bezpiecznym dotarciu do domu. Zaangażowanie i profesjonalne podejście policjantów pozwoliły na uspokojenie sytuacji i opanowanie stanu zdrowia mężczyzny. 

Dziś do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęło podziękowanie dla policjantów, którzy udzielili choremu pomocy. Żona mężczyzny, w liście do Komendanta łomżyńskiej jednostki napisała:

„(…) W czasie tej „interwencji” czuliśmy się bardzo bezpieczni. Jesteśmy bardzo wdzięczni.(…). Składam na Pana ręce podziękowania dla w/w patrolu i gratuluję takich pracowników”.