Dzień Babci i Dziadka okazją do rozmowy o bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Babci i Dziadka okazją do rozmowy o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 22.01.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się z seniorami Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Górkach Sypniewo (gm. Piątnica). Mundurowi przekazali seniorom porady związane z ich bezpieczeństwem. Działanie wpisało się również w realizację programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „poMOC a nie przeMOC”, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych.

Policjanci odwiedzili dziś Dzienny Dom „SENIOR - WIGOR” w Górkach Sypniewo, na terenie gminy Piątnica, gdzie przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych. Mundurowi informowali uczestników spotkania o  tym, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, „siostrzeńca” czy „policjanta”. Opowiedzieli o schematach działania oszustów i sposobach jakimi posługują się w celu wyłudzania pieniędzy oraz przedstawili metody zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Policjanci zaapelowali, aby informować ich o każdym przypadku podejrzenia próby oszustwa.

W dalszej części spotkania funkcjonariusze przedstawili zagadnienia programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pn. „poMOC, a nie przeMOC”, którego realizacja ma za zadanie przeciwdziałać przemocy w rodzinie wobec osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Mundurowi zachęcali także seniorów do korzystania z elementów odblaskowych. Podkreślali, że widoczność osoby pieszej na drodze znacząco poprawia jej bezpieczeństwo. Uczestnicy spotkania, oprócz serdecznych życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka, otrzymali także materiały informacyjne dotyczące omawianych zagrożeń.