„Bezpieczny wyjazd na ferie” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny wyjazd na ferie”

Data publikacji 22.01.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy przeprowadzili weekendowe działania związane z bezpieczeństwem podczas wyjazdów na ferie zimowe. Miały one m.in. zapewnić płynność ruchu na drogach i pomóc w podróży uczestnikom ruchu drogowego. Mundurowi prowadzili także kontrole stanu technicznego autobusów przewożących dzieci.

Głównym zadaniem przeprowadzonych w miniony weekend działań pn. „Bezpieczny wyjazd na ferie”, było zapewnienie bezpieczeństwa  i porządku w ruchu drogowym podczas spodziewanych w tym okresie wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Na drogach powiatu łomżyńskiego służbę pełniło więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy z Wydziału  Ruchu Drogowego. Dbali oni o to, aby wyjazdy na zimowiska przebiegły bez zakłóceń. Policjanci zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach i sprawdzali stan techniczny autobusów, które wyruszały w trasę wioząc najmłodszych pasażerów na upragniony zimowy wypoczynek.

Dodatkowo, funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości. Byli między innymi w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których potwierdzono przekraczanie dozwolonej przepisami prędkości. Pomimo zimowych warunków na drodze, ujawnili aż 44 tego typu wykroczenia.

Okazało się też, że trzech kierujących wsiadło do auta będąc pod wpływem alkoholu. W dwóch przypadkach zawartość alkoholu wskazywała na popełnienie przestępstwa. Poddany badaniu 40-letni kierowca kia miał ponad promil, a 25-letnia kobieta jadąca hondą -  ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ich sprawą zajmie się teraz sąd.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.  Więcej na temat możliwości kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowiska także TU.