Ferie – czas zacząć!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie – czas zacząć!!!

Data publikacji 19.01.2018

Łomżyńscy policjanci spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej w Miastkowie. Mundurowi promowali działania związane z programem „Bezpieczne Ferie”, rozmawiając z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowej przerwy w nauce. W związku z tym, że dziś w województwie podlaskim rozpoczynają się ferie to ostatnie tego typu spotkanie w szkołach. W trakcie tej dwutygodniowej przerwy od nauki, począwszy od jutra, spotkania promujące bezpieczne zachowania na świeżym powietrzu będą kontynuowane w ośrodkach organizujących zimowy wypoczynek,. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, realizując założenia programowe działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych, spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie. W bardzo zimowej dziś aurze, przypomnieli młodym słuchaczom zasady bezpiecznego zachowania w trakcie wypoczynku na świeżym powietrzu. Mówili o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas zabaw na stokach narciarskich i w pobliżu akwenów wodnych. Radzili też jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. Funkcjonariusze mówili też o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze jak również o tym jak ważnym elementem ubioru są odblaski. Ponadto najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda codzienna służba policjantów. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci zadawały wiele pytań. Mundurowym z łomżyńskiej Policji towarzyszyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Wczoraj tego typu spotkanie odbyło się również w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Tam mundurowi podkreślali, że zimowy odpoczynek to przede wszystkim czas relaksu i zabawy. Czasem jednak lekkomyślność bądź nieostrożność młodych ludzi może skutkować niebezpiecznymi wypadkami, dlatego też policjanci opowiadali słuchaczom o zagrożeniach, na jakie mogą się natknąć przebywając na podwórku bez opieki osób dorosłych. Przestrzegali między innymi przed kontaktami z osobami obcymi i wskazywali gdzie, a także w jaki sposób bawić się, żeby zimowa przygoda była wspaniała i bezpieczna. 

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, ci najmłodsi słuchacze otrzymali od funkcjonariuszy laurki z życzeniami i ostrzeżeniami dla seniorów. Pokolorowane własnoręcznie przez maluchów kartki mogą być doskonałym prezentem dla dziadków i babć. Być może kolorowanka z ostrzeżeniami przyniesiona przez wnuczka sprawi, że osoby starsze będą bardziej czujne, a co za tym idzie bezpieczniejsze.