Spotkanie ze studentami – SŁUŻBA W POLICJI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ze studentami – SŁUŻBA W POLICJI

Data publikacji 19.01.2018

Policjanci z Łomży przeprowadzili spotkanie ze studentami PWSIiP w Łomży. Podczas prowadzonego wykładu młodzi ludzie dowiedzieli się o funkcjonowaniu Komendy Miejskiej Policji w Łomży a także na czym polega codzienna służba funkcjonariuszy pracujących w poszczególnych komórkach tej jednostki. Spotkanie było też okazją do promowania zawodu Policjanta jak też zagadnień związanych z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Wczoraj w ramach wykładu w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zorganizowanego z udziałem łomżyńskich mundurowych licznie przybyli na aulę studenci mogli posłuchać o funkcjonowaniu jednostki Policji w Łomży oraz zapoznać się ze specyfiką służby w tej formacji. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się jak wygląda struktura Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz czym zajmują się poszczególne komórki organizacyjne w ramach jej funkcjonowania. Dodatkowo uczestniczący w wykładzie, dzielnicowy Wydziału Prewencji, opowiedział o etapach rekrutacji i przedstawił zasady odbywania szkolenia podstawowego, które na początku czeka każdego funkcjonariusza zasilającego szeregi omawianej formacji mundurowej. Głównym założeniem prelekcji było kształcenie młodych słuchaczy w duchu poszanowania prawa, patriotyzmu oraz idei zdrowego trybu życia.

W trakcie spotkania mundurowi szczegółowo omówili też zasady funkcjonowania  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekonując, że łatwość obsługi oraz bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w rejonie przekładają się na zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tego interaktywnego narzędzia.