Świeć przykładem – policjanci rozdawali odblaski - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świeć przykładem – policjanci rozdawali odblaski

Data publikacji 19.01.2018

Łomżyńscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków także na terenie miasta. Swój apel kierują zwłaszcza do starszych mieszkańców Łomży. Wczoraj wieczorem przy jednym z łomżyńskich kościołów mundurowi wspólnie z wolontariuszami Grupy Ratowniczej „Nadzieja” rozdawali elementy odblaskowe. Działanie wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Wczoraj wieczorem, łomżyńscy policjanci wspólnie z wolontariuszami Grupy Ratowniczej „Nadzieja” rozdawali mieszkańcom odblaski w rejonie kościoła Parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży. To już druga tego typu akcja, której głównym celem jest poprawienie widoczności seniorów podczas poruszania się po zmroku (Czytaj także tu). W ramach przedsięwzięcia policjanci przypominali przechodniom o obowiązku posiadania odblasków poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Korzystając z okazji, zachęcali seniorów do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.

Działania mundurowych wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno–edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. 

Odblaski do działań przekazane zostały przez Urząd Miasta w Łomży.