SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ KLAS MUNDUROWYCH – SŁUŻBA W POLICJI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ KLAS MUNDUROWYCH – SŁUŻBA W POLICJI

Policjanci z Łomży przeprowadzili dziś kolejne z cyklu spotkań z uczniami klas mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego dotyczących zawodu Policjanta. Podczas zajęć młodzież zdobyła informacje na temat umundurowania, wyposażenia oraz stopni policyjnych. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy. Tuż obok wystawione zostało tematyczne stoisko informacyjne, gdzie osoby zainteresowane podjęciem w przyszłości służby w tej formacji mundurowej, mogły uzyskać niezbędne informacje na temat procedury naboru.

Policjanci z łomżyńskiej komendy, przeprowadzili dziś w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, kolejne z cyklu spotkań dotyczących zawodu Policjanta (więcej czytaj tu). Młodzież dowiedziała się między innymi jak szeregowane są stopnie policyjne i jak wyglądają poszczególne dystynkcje. Funkcjonariusze zaprezentowali rodzaje noszonego przez nich umundurowania: ćwiczebny, służbowy, wyjściowy i galowy oraz opowiadali o zasadach obowiązujących w tym zakresie. Przyszli adepci służb mundurowych obejrzeli także  film o służbie w Policji, a tuż po jego prezentacji, mieli okazję porozmawiać ze st. post. Eweliną Kostko oraz st. post. Karolem Krupińskim, którzy od blisko dwóch lat pełnią służbę w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym łomżyńskiej komendy.

Przy auli w której odbywało się spotkanie, ustawione zostało stoisko informacyjne związane z przyjęciem do służby w Policji oraz prezentacją Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowane osoby mogły tam uzyskać niezbędne informacje związane całym procesem rekrutacji.