ZDERZENIE Z ŁOSIEM – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZDERZENIE Z ŁOSIEM – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Data publikacji 14.12.2017

48-letni mężczyzna kierujący nissanem, jadąc drogą krajową nr 64 w okolicach Bożejewa, zderzył się z łosiem. W wyniku kolizji zniszczony został przód auta. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

Dyżurny łomżyńskiej Policji, wczoraj około godziny 16:25, otrzymał informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem, na drodze krajowej nr 64 w okolicach Bożejewa. W wyniku zdarzenia zniszczona została przednia część auta. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Do podobnej kolizji z łosiem doszło również w ubiegłym miesiącu na drodze krajowej nr 61 w gminie Piątnica. Wtedy to, około godziny 17:00, zwierzę wtargnęło wprost przed jadące volvo. Dzikie zwierzęta coraz częściej, szczególnie w okresie zimowym, z powodu sezonowych migracji, przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne. Jak wynika z danych funkcjonariuszy Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w mijającym roku odnotowano blisko 30 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Policjanci apelują więc o ostrożną jazdę, szczególnie tam, gdzie odcinki dróg oznaczone są specjalnymi znakami ostrzegawczymi. Trzeba mieć na uwadze, że kierowcy samochodów osobowych w zderzeniu z potężnym łosiem, często doznają poważnych obrażeń ciała. Tego typu zdarzenia kończyć się mogą nawet śmiercią.

Funkcjonariusze zachęcają kierowców do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych", dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Może tez sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.