„DZIEŃ ODBLASKÓW 2017” i konkurs na projekt odblasku - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„DZIEŃ ODBLASKÓW 2017” i konkurs na projekt odblasku

Data publikacji 06.12.2017

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Bezpieczeństwo pieszego, w dużej mierze zależy od jego widoczności na drodze – pamiętajmy o tym!

Idea przedsięwzięcia pn. „Dzień Odblasków 2017” wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. W Polsce inicjatorem tej akcji jest Komenda Główna Policji. Do działań włączyli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, którzy dziś podczas prowadzonych działań profilaktycznych, a także przy wybranych kontrolach drogowych w godzinach popołudniowo-wieczornych będą rozdawać odblaski.

Elementem akcji „Dzień Odblasków” jest również ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku. Szczegóły tej inicjatywy znajdują się w załączonym poniżej regulaminie. Od dziś do 31 maja 2018 roku można nadsyłać przedszkola, które będą chciały wziąć udział w konkursie, mogą nadsyłać swoje projekty do komendy wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 31 sierpnia ogłoszona zostanie lista laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji. Zgodnie z regulaminem konkursu oprócz nagrody głównej przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień.

Więcej na temat inicjatywy pn. 'Dzień Odblasków 2017"

(na podst. KGP)

Pliki do pobrania