Policjanci z Łomży włączyli się w Obchody Światowego Dnia AIDS - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Łomży włączyli się w Obchody Światowego Dnia AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia AIDS, przypadającymi corocznie 1 grudnia, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z pracownicami łomżyńskiego Sanepid - u spotkali się z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży na obchodzonym przez społeczność szkolną Dniu Profilaktyki.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z praownikami Sanepid - u wzięli dziś udział w Dniu Profilaktyki zorganizowanym przez społeczność III LO w Łomży w ramach obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia AIDS. Młodzież, w związku z obchodzonym w placówce, Dniem Profilaktyki przygotowała krótkie wystąpienia o przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy a także o narkotykach i dopalaczach. Obecni na spotkaniu mundurowi mówili o unikaniu sytuacji ryzykownych i konsekwencjach popełniania czynów zabronionych. Przedsięwzięcie było okazją do wspólnego propagowania wśród młodych ludzi zdrowego i mądrego stylu życia. Organizatorzy zapewnili młodzieży sporo atrakcji, konkursów tematycznych oraz pogadanek mających na celu uświadomienie zagrożenia i wszczepienie młodym słuchaczom intuicji ostrożności.

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Uroczyste obchody Światowego dnia AIDS niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także zrozumienia problemów związanych z HIV, AIDS w każdym kraju na świecie. W tym dniu w całym kraju a także w Łomży odbywają się akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki.