Spotkania z młodzieżą klas mundurowych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z młodzieżą klas mundurowych

Data publikacji 17.11.2017

Policjanci z łomżyńskiej jednostki zainaugurowali wczoraj cykl spotkań z uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Podczas prowadzonych wykładów młodzież zdobędzie między innymi informacje na temat funkcjonowania Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz dowie się na czym polega codzienna służba funkcjonariuszy pracujących w poszczególnych komórkach tej jednostki. Spotkanie było też okazją do promowania zawodu Policjanta wśród społeczności Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Wczoraj przed południem Komendant Miejski Policji w Łomży – nadkomisarz Marek Sienkiewicz wraz ze swoim Zastępcą – nadkomisarzem Sebastianem Wojciekian, zainaugurowali zaplanowany cykl wykładów i spotkań warsztatowych dla uczniów klas mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Jest to efekt podpisanego w połowie maja porozumienia dotyczącego szczegółowej współpracy w obszarze dydaktyczno – wychowawczym. (czytaj więcej http://www.lomza.policja.gov.pl/po4/aktualnosci/47282,Wspolne-dzialania-w-ramach-porozumienia.html?search=289441492).

W ramach wykładów i zajęć szkolnych, uczniowie klas o profilu mundurowym będą zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu łomżyńskiej Policji oraz zapoznają się ze specyfiką służby w tej formacji. Atrakcyjność tego typu zajęć zapewni też organizacja tematycznych warsztatów oraz wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest kształcenie młodzieży w duchu poszanowania prawa, patriotyzmu oraz idei zdrowego trybu życia.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak wygląda struktura Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz czym zajmują się poszczególne komórki organizacyjne w ramach funkcjonowania tej jednostki. Dodatkowo uczestniczący w wykładzie, funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, opowiedzieli o etapach rekrutacji i przedstawili zasady odbywania szkolenia podstawowego, które na początku czeka każdego funkcjonariusza zasilającego szeregi tej formacji mundurowej.

W tym samym czasie, w holu budynku Wyższej Szkoły Agrobiznesu, tuż obok przy auli w której odbywało się spotkanie, ustawione zostało stoisko informacyjne związane z przyjęciem do służby w Policji. Zainteresowane osoby mogły tam uzyskać niezbędne informacje związane całym procesem rekrutacji.