Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy

Data publikacji 15.11.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu volvo, który w Podgórzu przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał z prędkością 105 km/h w momencie obowiązywania tam ograniczenia do 50 km/h.

Wczoraj tuż przed godziną 11.00, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 63 w Podgórzu  zatrzymali 47-letniego kierowcę volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. 

Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.