JECHAŁ W ŁOMŻY O 55 KM/H ZA SZYBKO - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ W ŁOMŻY O 55 KM/H ZA SZYBKO

Data publikacji 08.11.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu „suvem”, który w Łomży przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w obszarze z ograniczeniem do 30km/h, jechał o 55 km/h szybciej. Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali w tym miejscu, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego na ul. Kraska zatrzymali 43-letniego kierowcę range rovera, który w miejscu, gdzie dodatkowo obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h, jechał z prędkością 85km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy tej ulicy, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tu do przekraczania prędkosci. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.