Policjanci apelują o ostrożność na drodze! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Data publikacji 11.12.2013

Dwie osoby w szpitalu, to bilans wczorajszych zdarzeń drogowych na terenie Łomży i powiatu. Obie sprawy prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Po raz kolejny APELUJĄ także do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wczoraj łomżyńscy policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi na terenie miasta i powiatu. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13.20 na drodze krajowej 61 w okolicy Chojn. Tam, jak wynika z wstępnych ustaleń mundurowych, jadący vw transporterem 53-latek najprawdopodobniej nie dostosował się do oznaczenia poziomego zabraniającego zjazd na lewy pas i rozpoczął manewr wyprzedzania znajdującego się przed nim samochodu ciężarowego. W tym samym czasie jadący przed ciężarówką nissan zaczął skręcać w lewo w drogę gruntową (znaki zezwalały na taki manewr). Kierujący vw 53 -latek nie zdążył wyhamować i uderzył w lewy bok nissana. Oba pojazdy zsunęły się do przydrożnego rowu. W wyniku uderzenia poszkodowany został 25–latek kierujący nissanem, który trafił do szpitala. Do drugiego wypadku doszło przed godzina 18 na Alei Legionów, w okolicach stacji paliw. Jadąca od strony Konarzyc honda potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię z lewej na prawą stronę. W wyniku potrącenia 52-letnia kobieta trafiła do szpitala. 68–latkowi z hondy zostało zatrzymane prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy obu wypadków byli trzeźwi. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Policjanci, po raz kolejny, apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz do pieszych o używanie elementów odblaskowych. Bo kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do poważnych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie ale też i bezcenne życie.