Akcja „ZNICZ 2017” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „ZNICZ 2017”

Data publikacji 02.11.2017

Dziś do godziny 22:00 potrwają jeszcze wzmożone policyjne działania w ramach akcji „ZNICZ 2017”. Do tej pory łomżyńskim funkcjonariuszom zgłoszono 22 kolizje drogowe. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali też 18 dowodów rejestracyjnych za różnego rodzaju nieprawidłowości.

Działania „ZNICZ 2017” rozpoczęły się w piątek 27 października. Mundurowi z Łomży, w ramach prowadzonej akcji, skontrolowali do tej pory blisko 600 pojazdów oraz ujawnili 340 wykroczeń w ruchu drogowym. Pełniąc służbę w pobliżu cmentarzy byli widoczni. Służyli przede wszystkim radą oraz informacją. Rozdawali elementy odblaskowe i profilaktyczne ulotki informujące o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wyjeżdżali do 22 zgłoszonych kolizji. Na szczęście większość z nich, to drobne stłuczki związane np. z nieprawidłowym wykonywaniem manewrów na osiedlowych parkingach. Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło z kolei 31 października na drodze krajowej nr. 64 w miejscowości Bożejewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, brały w nim udział samochody osobowe oraz ciągnik rolniczy. Uszkodzone zostały 4 pojazdy, jednak nikt poważniej nie ucierpiał. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Ponadto, policjanci Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego kontrolujący osobowe volvo w Łomży, zatrzymali 24-letniego pasażera tego auta. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Badania narkotestem wykazały, że w dwóch torebkach strunowych było łącznie blisko 1,8 grama marihuany, a w kolejnych dwóch 1,7 grama amfetaminy. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Sprawą zajmie się teraz sąd.

Dzięki wytężonej pracy łomżyńskich funkcjonariuszy, ruch podczas dnia Wszystkich Świętych odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Tylko wczoraj porządku na drogach i w pobliżu cmentarzy pilnowało ponad 70 funkcjonariuszy. Przed nami ostatni dzień wzmożonych działań. Zachowaj ostrożność! To Ty decydujesz o bezpieczeństwie swoim i innych!