"ZNICZ 2017" – policjanci na drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"ZNICZ 2017" – policjanci na drogach

Wszystkich Świętych to okres, gdy na drogach obserwujemy wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych - szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego to przede wszystkim czas wytężonej służby, aby było bezpiecznie. Ogólnopolska akcja „Znicz 2017” na terenie powiatu łomżyńskiego rozpoczęła się w piątek 27 października o godz. 6.00 i potrwa do 2 listopada (czwartek) do godz. 22.00.

Łomżyńscy policjanci dbają o to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W każdej chwili mundurowi gotowi są nieść pomoc i służyć radą. Dbają o porządek w rejonach cmentarzy przekazując informacje o wyznaczonych parkingach czy planowanym jutro wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu. Sprawdzają także czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego stosując się chociażby do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, używają pasów bezpieczeństwa oraz właściwie przewożą dzieci. Pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych kontrolują stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Funkcjonariusze apleują jednocześnie do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemną życzliwość i zrozumienie. 

Codzienne działania łomżyńskich funkcjonariuszy w ramach akcji „ZNICZ 2017” na terenie powiatu osobiście nadzorują: Komendant Miejski Policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Piotr Pietrzak.