Bezpieczeństwo na drodze: Piłeś? Nie jedź! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drodze: Piłeś? Nie jedź!

Data publikacji 28.10.2017

Trwa ogólnopolska akcja „ZNICZ 2017”. Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się po drogach regionu. Alkohol, lekceważenie zasad bezpieczeństwa, niesprzyjające warunki drogowe czy też chwila nieuwagi lub nieostrożnie wykonywane manewry mogą skutkować zdarzeniem drogowym.

W pierwszym dniu akcji „ZNICZ 2017” łomżyńscy policjanci otrzymali sześć zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych. Wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe.  W jednym przypadku kierujący autem był nietrzeźwy. Zderzenie osobówek: peugeota i renault, miało miejsce dziś tuż przed godziną 1:00 w nocy w rejonie ulicy Wojska Polskiego i Sikorskiego. Okazało się, że kierowca tego pierwszego samochodu był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mieszkaniec Łomży miał w organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawą zajmie się teraz sąd.

Mundurowi apelują  do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominają, że chwila nieuwagi czy też nieprzemyślane manewry mogą zakończyć się co najmniej nieprzyjemną w skutkach stłuczką. Natomiast decyzja o kierowaniu autem po wypiciu alkoholu – oprócz ryzyka związanego z wypadkiem drogowym, wiąże się też z poważnymi skutkami prawnymi.

Policjanci przypominają także, że w budynku Komendy Miejskiej Policji  przy ul. Wojska Polskiego 9 w Łomży, kierowcy mają możliwość zbadania stanu trzeźwości przy pomocy ogólnodostępnego alkomatu. Każda osoba może przyjść i wykonać samodzielnie takie badanie. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, nie wymaga udziału przy badaniu policjanta, a pomiar wykonywany jest bezpłatnie. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu wiadomo, czy można usiąść za kierownicą pojazdu czy jeszcze nie.