„ZNICZ 2017” bezpieczeństwo pieszych - bądź widoczny na drodze! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ZNICZ 2017” bezpieczeństwo pieszych - bądź widoczny na drodze!

Policjanci z Łomży podczas akcji „ZNICZ 2017” każdego dnia zwracają uwagę także na bezpieczeństwo osób pieszych. Szczególny apel o ostrożność mundurowi kierują do seniorów. Zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, także na terenie miasta. Wczoraj przy jednym z łomżyńskich kościołów mundurowi rozdawali elementy odblaskowe. Działanie wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem”, realizowaną we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Łomżyńscy policjanci przypominają i uświadamiają osoby piesze poruszające się po drogach po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęcają do używania tych elementów także tam, gdzie przepisy tego nie nakazują - czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.  

Wszelkie akcje profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący dużo później zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Dlatego też wczoraj późnym popołudniem, w ramach działań „ZNICZ 2017”,  mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali elementy odblaskowe przy Parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Łomży, w pobliżu miejsca, gdzie w ubiegły poniedziałek doszło do potrącenia rowerzystki. Akcję poprzedziło odczytanie krótkiego apelu związanego z bezpieczeństwem osób pieszych na drodze. Takie przedsięwzięcia będą kontynuowane. 

 

Policja, Konferencja Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna apelują o włączenie się w akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”
i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie!