Podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 12.11.2013

Trzech pijanych kierowców, potrącenie pieszej i wypadek drogowy, to bilans zdarzeń drogowych zaistniałych podczas minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego. Wszystkie sprawy będą wyjaśniane przez  policjantów z Łomży. 

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą w tym gronie okazał się jadący passatem 40-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 31-latkowi kierującemu hondą, który miał niewiele mniej bo 1,4 promila. Na drogę wyjechał także kierowca bmw, u którego alkomat wykazał prawie 1 promil. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W piątkowe popołudnie mundurowi z łomżyńskiej drogówki wyjeżdżali też do potrącenia i wypadku drogowego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Zawadzkiej około godziny 17.00. Tam kierujący hyundaiem 46 – latek, najprawdopodobniej w wyniku oślepienia przez inny pojazd, nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa wchodzącej na przejście kobiecie. 17 – latka z urazem stopy trafiła do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 21.40 na skrzyżowaniu ulic Dwornej z ulicą Giełczyńską. Tam, kierujący volvo 20 – latek przejeżdżając przez skrzyżowanie, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skutera. Doszło do zdarzenia, w wyniku którego obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem 16 – latek. Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala w Białymstoku. Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. Postępowania w zaistniałych zdarzeniach prowadzą łomżyńscy policjanci.