Zmiany w organizacji ruchu – „ZNICZ 2017” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiany w organizacji ruchu – „ZNICZ 2017”

Łomżyńscy policjanci w dniach od 27 października do 2 listopada prowadzić będą działania informacyjno - profilaktyczne pn. "ZNICZ 2017". Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego, które wprowadzone zostaną w pobliżu niektórych łomżyńskich cmentarzy.

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie, policjanci organizują w tym okresie akcję „ZNICZ 2017”.  Wzmożone działania na drogach rozpoczną się już jutro – 27 października i potrwają do 2 listopada. W tym czasie łomżyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze.

Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Policjanci zrobią wszystko, aby mogli Państwo bezpiecznie powrócić do domu.

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wprowadzone zostały ograniczenia na drogach w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz dotyczy  wtorku - 31 października w godzinach od 18 do 22 oraz środy -1 listopada w godzinach od 8 do 22.

 

W związku z planowanym okresem, w dniu 31 października 2017 roku, w godzinach południowych wprowadzona zostanie także czasowa zmiana organizacji ruchu (źródło UM Łomża):

Cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika

Przywrócony zostanie czasowo ruch na ul. Polowej.

Wyłączony zostanie jeden pas lewoskrętu z ul. Zawadzkiej w ul. Sikorskiego.

Umożliwienie parkowania na prawym pasie ul. Sikorskiego - na wysokości cmentarza.

Na ul. Mikołaja Kopernika przywrócony zostanie czasowo ruch jednokierunkowy na odcinku od Al. Legionów do wjazdu na osiedle Bohaterów Monte Cassino, tak jak było przed remontem ul. Polowej. 

Cmentarz przy ul. Przykoszarowej

Organizacja ruchu bez większych zmian - jedynie w zakresie miejsca  zatrzymywania się autobusu.

Cmentarz przy ul. Wojska Polskiego

Organizacja ruchu bez zmian.

 

Planując odwiedziny na grobach bliskich, warto skorzystać z bezpłatnej komunikacji MPK na liniach miejskich i zamiejskich w dniu 1 listopada.

 

(Plakaty i mapy w załącznikach - źródło Urząd Miasta w Łomży)