Pijany zatrzymany po pościgu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany zatrzymany po pościgu

Data publikacji 23.10.2017

Pijany kierowca forda mondeo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed mundurowymi nie zważał na innych uczestników ruchu i obowiązujące przepisy. Po dynamicznym pościgu został zatrzymany przez policjantów z łomżyńskiej „drogówki”. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wczoraj około godziny 3:30 w nocy policjanci łomżyńskiej drogówki patrolujący ulice w jednej z miejscowości w gminie Zbójna zauważyli forda modeno, który podczas jazdy wjeżdżał na krawężniki. Gdy funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód do kontroli, jego kierowca nie zareagował na dawane mu sygnały zarówno świetlne jak i dźwiękowe, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać. Po trwającym około 10 minut pościgu, tuż przed mostem w Nowogrodzie ford zaczął zwalniać. Wtedy funkcjonariusze bardzo szybko zareagowali, zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Za kierownicą zatrzymanego auta siedział 21 – letni mieszkaniec gminy Zbójna. Jak się okazało, po badaniu na trzeźwość, był pijany.  Miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu 21 – latkowi, zostało zatrzymane prawo jazdy. On sam, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu odpowiadał będzie przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017r., niezatrzymanie się do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178bKK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.