Podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 14.10.2013

Siedmiu pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to ponad 3,0 promile alkoholu w organizmie. Jeden z kierowców usiadł za kierownicą, pomimo braku uprawnień prowadzenia pojazdów mechanicznych. W pięciu przypadkach zostało zatrzymane prawo jady. Mundurowi wyjeżdżali też do potrącenia pieszej. Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący łazem 53-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,1 promila. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 27-latkowi kierującemu nissanem, który miał niewiele mniej bo 2,5 promila Na drogę wyjechał także kierowca daewoo, u którego alkomat wykazał ponad 2,01 promila.. Pozostali zatrzymani mieli od 0,7 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wśród lekceważących prawo kierujących znalazł się też jeden rowerzysta, gdzie u 50 – latka alkomat wykazał blisko 2,0 promile. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W niedzielne popołudnie mundurowi z łomżyńskiej drogówki wyjeżdżali też do potrącenia, które miało miejsce na skrzyżowaniu Alei Legionów z ulicą Chopina. Tam kierujący vw bora 34 – latek, najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu kobiecie. 48 – latka z pęknięciem kości strzałkowej i stłuczeniem głowy trafiła do szpitala. W tym przypadku 34 – letni kierowca volkswagena był trzeźwy.