Jechał w obszarze zabudowanym o 62km/h za szybko - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał w obszarze zabudowanym o 62km/h za szybko

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu mazdą, który w miejscowości Zaruzie - DK 61, przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h. W tym miejscu mieszkańcy wskazywali zagrożenie przekraczania dozwolonej prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj przed godziną 16:00 policjanci ruchu drogowego podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 61, w miejscowości Zaruzie zatrzymali 38-letniego kierowcę mazdy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy tej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.