Policjanci rozdawali odblaski i mówili o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozdawali odblaski i mówili o bezpieczeństwie

Łomżyńscy policjanci zorganizowali dla mieszkańców miasta happening profilaktyczny w ramach jesienno-zimowej akcji pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe i zachęcali pieszych do dbania o własne bezpieczeństwo na drodze. Głównym celem akcji było promowanie idei bycia widocznym na drodze i przeciwdziałanie wypadkom z udziałem pieszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji wraz z początkiem tygodnia rozpoczęli zintensyfikowane działania promujące noszenie elementów odblaskowych pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. W piątek na skate parku przy ul. Ks. Anny zorganizowany został happening profilaktyczny poświęcony tematowi widoczności na drodze. Mundurowi zachęcali pieszych do dbania o swoje bezpieczeństwo poprzez używanie elementów odblaskowych. Pomimo niesprzyjającej pogody, funkcjonariusze rozdali blisko 200 sztuk opasek odblaskowych. Kolejne tego typu elementy trafiły do uczestników odblaskowego spotkania od przedstawicieli łomżyńskiego Nadleśnictwa, którzy chętnie włączyli się w policyjne działania. 

Na odwiedzających miejsce dwugodzinnej zabawy, czekały stanowiska utworzone przez Policję, Grupę Ratowniczą „Nadzieja”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB w Łomży i  Nadleśnictwo Łomża. Ciepłą grochówkę przygotowali natomiast strażacy z OSP Kupiski. Głównym celem akcji było promowanie idei bycia widocznym na drodze i przeciwdziałanie wypadkom z udziałem pieszych. Odblaskowe gadżety funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego przekazał Prezydent Miasta Łomży.

Łomżyńska akcja "Odblaski? Biorę w ciemno!" wpisuje się w ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną pn. "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM".