Przekroczenie prędkości o 51 km/h i dwie „pijane kolizje” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczenie prędkości o 51 km/h i dwie „pijane kolizje”

Data publikacji 06.10.2017

Wczoraj Policjanci z łomżyńskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem fiestą, który w Rydzewie w gminie Miastkowo przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. W tym miejscu mieszkańcy wielokrotnie wskazywali zagrożenie przekraczania dozwolonej prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj też mundurowi wyjeżdżali do dwóch „pijanych” kolizji.

Wczoraj po godzinie 9:30 policjanci ruchu drogowego podczas służby na terenie gminy Miastkowo, w Rydzewie na ulicy Mazurskiej zatrzymali 33-letniego kierowcę forda fiesty, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy pobliskiej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tej ulicy. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Wczoraj też mundurowi z łomżyńskiej jednostki wyjeżdżali do dwóch, jak się później okazało, „pijanych” kolizji. Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16.15 w Łomży na ulicy Sikorskiego. Tu kierujący vw transporterem 44 – latek podczas zmiany pasa ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tym pasem kierowcy volvo. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że kierujący volkswagenem jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego prawie 1,7 promila. 44 – latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. O kolejnej kolizji, dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał sygnał po godz. 19.10. Ze zgłoszenia  wynikało, że kierujący oplem astrą na wysokości żwirowni w Jedwabnem wpadł do przydrożnego rowu. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, dwóch mężczyzn podróżujących astrą znajdowało się poza pojazdem. Zarówno od jednego jak i drugiego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. 49 – latek wydmuchał ponad 3,1 promili i noc spędził w policyjnym areszcie a od 51 – latka została pobrana krew na zawartość alkoholu i został przekazany rodzinie. Teraz dokładne okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia ustalają policjanci z Jedwabnego.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.