Jechał za szybko – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 05.10.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu volkswagenem, który w Łomży na Szosie Zambrowskiej przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. W tym miejscu mieszkańcy wielokrotnie wskazywali zagrożenie przekraczania dozwolonej prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj przed godziną 13:00 policjanci ruchu drogowego podczas służby na terenie Łomży, zatrzymali 28-letniego kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy pobliskiej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tej ulicy. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.