Kontrabanda w volkswagenie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w volkswagenie

Data publikacji 03.09.2013

Łomżyńscy policjanci zatrzymali volkswagena, w którym przewożono blisko 7,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 130 tyś złotych.

 Tuż przed północą w miniony piątek, na jednej z głównych ulic Łomży, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. W trakcie kontroli, okazało się, że podróżujący autem 50-letni obywatel Litwy, przewozi w nim papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po sprawdzeniu okazało się, że w samochodzie znajdowało się  blisko 7,5 tysiąca paczek papierosów. Wprowadzenie na rynek takiej ilości papierosów, naraziłoby Skarb Państwa na stratę z tytułu należności podatkowych w wysokości ponad 130 tyś złotych.

Nie są to jedyne zabezpieczone w ostatnim czasie nielegalnie przewożone papierosy. Pod koniec sierpnia, łomżyńscy policjanci ujawnili kontrabandę w zatrzymanym do kontroli drogowej mercedesie, którym podróżowało dwóch młodych mieszkańców Warszawy. Funkcjonariusze ujawnili wówczas ponad 4300 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Teraz, właściciele obu nielegalnie przewożonych kontraband  za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.