Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 26.09.2017

Blisko 90 skontrolowanych kierowców i 43 nałożone mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi z łomżyńskiej „drogówki” podsumowali wczorajsze działania pn. „Prędkość” przeprowadzone na terenie powiatu. Głównym ich celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas wczorajszej akcji mundurowi skontrolowali blisko 90 pojazdów i kierowców. W 43 przypadkach kontrola drogowa wiązała się z przekroczeniem dozwolonej przepisami prędkości, a w czterech – nie korzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.