„EDWARD” – także na łomżyńskich drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„EDWARD” – także na łomżyńskich drogach

Data publikacji 22.09.2017

Łomżyńscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych pod nazwą „EDWARD”.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wzięli udział w projekcie pn. „EDWARD” - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Podczas działań mundurowi prowadzili między innymi kontrole prędkości pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia dzieci. Nadzorowali także zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych. Ponadto, wręczali ulotki informacyjne na temat tego międzynarodowego przedsięwzięcia.

Celem akcji jest podniesienie świadomości dotyczącej nadal aktualnego problemu, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wypadki z udziałem osób rannych lub zabitych na drogach całej Europy. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Pamiętajmy, poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i na drodze kierujmy się rozsądkiem. Nie tylko tego jednego dnia!

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. EDWARD to 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ładowanie odtwarzacza...