Bezpieczni w drodze do szkoły - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni w drodze do szkoły

Data publikacji 15.09.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują działania edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym celu prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu łomżyńskiego, aby wytłumaczyć najmłodszym jak unikać zagrożeń w drodze do szkoły. Dziś taką lekcję bezpieczeństwa miały pierwszaki z łomżyńskiej „siódemki”. Działania te realizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" pod patronatem MSWiA.

Policjanci spotkali się dziś z uczniami klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas wizyty funkcjonariusze omówili podstawowe zasady ruchu drogowego, przestrzegając jednocześnie przed zagrożeniami jakie mogą napotkać dzieci podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły. Mundurowi zachęcali najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych. Na koniec spotkania policjanci zaprosili wszystkich na spacer połączony z praktyczną nauką bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem pierwszaków.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku - policjanci radzą:

-  bądź dla swojego dziecka wzorem prawidłowego zachowania - zawsze i w każdej sytuacji,

- wybierz bezpieczną drogę, którą dziecko ma chodzić do szkoły i dokładnie je z nią zapoznaj; naucz dziecko bezpiecznego poruszania się po tej trasie i korzystania ze środków komunikacji publicznej,

- przypominaj dziecku, że w mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem lewej strony drogi,

- ucz dziecko, że przez jezdnię powinno przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

- zwróć uwagę dziecku, że pod żadnym pozorem nie wolno przebiegać przez drogę, nawet na przejściu dla pieszych (przebieganie przez jezdnię jest wciąż częstą przyczyną wypadków z udziałem dzieci),

- uwrażliwiaj dziecko, że samochód może nadjechać szybko i dlatego zawsze przed przejściem przez jezdnię trzeba uważnie rozejrzeć się w obie strony.